Laserové vs. čistenie suchým ľadom

Výber správnej metódy je dôležitý 

Odborné čistenie priemyselných zariadení, foriem alebo častí strojov musí byť dôkladné a efektívne, a predovšetkým šetrné. Kvalitný a drahý stroj sa nesmie poškodiť. Takéto požiadavky spĺňa technológia čistenia suchým ľadom a laserové čistenie. 

Máte ťažkosti s efektívnym a časovo úsporným čistením komponentov alebo celých zostáv? Laserové čistenie, či čistenie suchým ľadom sú najmodernejšie, ekologické a zdroje šetriace metódy čistenia. Vyznačujú sa širokou škálou aplikácií. Nevytvárajú ďalšie odpadové materiály, ako je piesok, sklenené guľôčky alebo zvyšky vody, a môžu sa dokonca použiť počas výroby, bez nutnosti odstávky a demontáže zariadení. Ako teda vybrať tú správnu technológiu?


Prípadová štúdia: Porovnanie technológie čistenia laserom vs. čistenia suchým ľadom. Rozsah: 1200 x 600 mm.


LASEROVÉ ČISTENIE

Laserový lúč vysiela veľmi silné, ale krátke laserové impulzy, a tak odparovaním odstraňuje vrstvu nečistôt alebo kryciu vrstvu. Tieto laserové impulzy spôsobujú veľmi malé tepelné dopady na základný materiál. Čistenie sa vykonáva veľmi šetrným spôsobom a bez poškodenia. V prevádzke je laser prakticky nehlučný a je možné ho integrovať priamo do výrobného procesu pri zohľadnení príslušných bezpečnostných opatrení. Je možné odstránenie jednotlivých tenkých vrstiev medzi 0,001 mm a 1 mm. Táto metóda má však určité obmedzenia – nie je vhodná pre všetky povrchy – napríklad drevo, sklo, či plast. Laserové čistenie nie je veľmi vhodné na povrchy, predmety s ťažko viditeľnými štrbinami.


TRYSKANIE SUCHÝM ĽADOM 

Pri použití metódy čistenia suchým ľadom je možné dosiahnuť vysokú úroveň povrchovej účinnosti. V závislosti od použitých pracovných tlakov, geometrie dýzy a typu znečistenia je možné očistiť viac ako jeden meter štvorcový za minútu. Je vhodná takmer na všetky povrchy, vrátane dreva a plastu. V tomto inovatívnom procese je možné odstrániť nečistoty s hrúbkou od 1 mm do 10 mm veľmi jednoduchým spôsobom. Pelety suchého ľadu narážajú na povrch takmer rýchlosťou zvuku, čím sa odstránia nečistoty bez použitia chémie. Táto metóda nespôsobuje žiadne poškodenie aktívnych elektrických alebo mechanických častí. Počas procesu čistenia nehrozí riziko vznietenia alebo požiaru. 




Porovnanie technológie Laser (5 min) vs.  / CO2 (3min) v praxi: 


Laser vs CO2:



Je čistenie suchým ľadom vhodné aj pre vás?

Náš tým odborníkov je vám k dispozícii! Na predmetoch, ktoré nám prinesiete, bezplatne vykonáme časovú a nákladovú štúdiu, vytypujeme najvhodnejšiu kombináciu zariadenia s potrebnými parametrami. Zistíte, ktorá technológia je vhodnejšia na danú aplikáciu. Pripravíme vás prakticky na vaše úlohy a poskytneme vám konkrétne tipy a návody, ako s technológiou tryskania suchým ľadom zvyšovať ziskovosť.