Suchý ľad

Ponúkame kvalitné čerstvé pelety v troch výhodných balíkoch s dopravou vrámci Slovenska 

  • - Suchý ľad vyrábame výlučne v našich vlastných peletizéroch
  • - Dodáme vám potrebné množstvo peliet suchého ľadu už od 10 kg
  • - V dohodnutý termín v termoboxe, ktorý udrží špičkovú kvalitu peliet po dobu 5-7 dní
  • - Poradíme vám s výberom peliet aj najvhodnejšou formou dopravy
  • - Pri objednávke veľkého objemu suchého ľadu poskytujeme zľavu. 

                                        

 

   Objednať suchý ľad: ✉ obchod@ics-dryice.com, ✆ +421 911 750 760 alebo zistiť viac. PREČO JE NEVYHNUTNÉ, ABY PELETY SUCHÉHO ĽADU BOLI ČERSTVÉ? 

Pelety suchého ľadu umožňujú za pomoci tryskacieho zariadenia odstrániť reziduá na priemyselných zariadeniach, lepidlo, olej, farby plesne a i.  Naše pelety sú valcovité, s priemerom 1,5 mm 3 mm alebo 16 mm a dĺžkou od 3 do 40 mm. Ak sú pelety dlhšie skladované, strácajú niektoré vlastnosti, sklovatejú, lepia sa a mäknú. Čistenie pomocou čerstvo vyrobeného suchého ľadu však môže za ideálnych podmienok skrátiť časy čistenia až na polovicu. 

Čím čerstvejšie sú pelety, tým lepší je výsledok čistenia. 


Suchý ľad - dokonalé chladiace médium 

Klasický ľad je pevné skupenstvo vody. Suchý ľad je pevná forma oxidu uhličítého. Kým klasický ľad sa topí a mení späť na vodu, suchý ľad sublimuje (odparuje sa), mení sa na plyn. Uvoľňovaný plyn (CO2) je približne 1,5-krát ťažší ako vzduch, vďaka čomu prostredie zostáva bez baktérií a mikróbov. Aj z tohto dôvodu je najlepším chladiacim médiom - na chladenie farmaceutických výrobkov (lekárske vybavenie, testy, súpravy, vakcíny, výskumný materiál) alebo mrazených potravín (mrazené výrobky, chladené nápoje, zmrzlina, a i). počas prepravy. Nepoškodzuje tovar, ani obal, je bez chuti, bez zápachu, nie je toxický a nie je horľavý.

Jednou z metód využitia suchého ľadu je čistenie. Takto sa dajú odstrániť reziduá na priemyselných zariadeniach, odstraňovanie lepidla, oleja, farieb, plesní a kaučuku. Táto metóda je alternatívou k pieskovaniu, čisteniu tlakovou vodou, či rozpúšťadlami, pretože environmentálna záťaž je veľmi nízka. 

Prečo je čistenie suchým ľadom tak účinné? Pozrite si princíp metódyProces výroby suchého ľadu

V našej spoločnosti sa zaoberáme výrobou a distribúciou suchého ľadu už viac ako 20 rokov. Vyrábame suchý ľad vo forme peliet v troch rôznych veľkostiach: 1,5 mm; 3 mm a 16 mm. Okrem najčistejších surovín, najnovších výrobných zariadení a včasnej dodávky je jedným zo základných prvkov pre dokonalú dodávku suchého ľadu aj skladovanie suchého ľadu počas prepravy a u zákazníka. Teplota suchého ľadu -78,6° C vyžaduje najlepšie izolačné vlastnosti skladovacích nádob, aby sa zaistila kvalita a množstvo čerstvo vyrobeného suchého ľadu. Existujú aj ďalšie požiadavky - najmä týkajúce sa bezpečnosti, hygieny, manipulácie, spracovania a logistiky. Preto suchý ľad dodávame v špeciálnom termoboxe, ktorý udrží špičkovú kvalitu peliet po dobu 5-7 dní. Na výrobu suchého ľadu používame vysokokoncentrovaný CO2 plyn. Každý mesiac vyrobíme na našich peletizéroch až 20 000 kg peliet.