Ako čistiť e-bike

Aby vám váš e-bike čo najdlhšie slúžil, je dôležitá správna a pravidelná starostlivosťK tej patrí samozrejme aj čistenie bicykla, ktoré zabráni opotrebovaniu komponentov a poruchám. Ako teda na to? 

Čistenie bicykla - či už elektrického alebo klasického nemusí byť žiadna veľká veda a nie je nevyhnutné, aby ste tým strávili hodinu času, než bude komplet celý čistý. Čo je však dôležité je mať čisté jeho kľúčové časti, aby fungoval správne.
 
Patríte k tým, ktorí bicykel čistia vapkou v umývarke alebo prúdom vody z hadice doma? Alebo ste tretia skupina, ktorá vezme vedro a špongiu? Demontujete pred čistením jeho senzitívne časti - baterku, snímače, a pod? Čítate návody, sledujete pozorne v manuáli, aká je vodeodolnosť vášho e-biku? Stalo sa vám už, že ste veľkým tlakom vapky zničili komponenty, alebo sa nedostali špongiou či kefou k ťažko dostupným miestam? A ako čistíte reťaz?
 
Na všetky tieto otázky možné zabudnúť v prípade inovatívnej technológie čistenia suchým ľadom, ktorá prináša množstvo výhod a odbúrava hneď niekoľko problémov v porovnaní s čistením klasickými metódami.Čistenie suchým ľadom vs. umývanie vodou

nepotrebujete špongie, vedrá, handry, kefy, čistiace prostriedky,

nemusíte demontovať batériu a elektronické komponenty,

dokonale vyčistíte reťaz, prevodníky, bez tvorby ďalšieho (olejového odpadu) 

proces je suchý, nebudete musieť pátrať po % vodeodolnosti vášho e-biku a nakonci ho utierať handrou. 

celý proces nezaberie viac ako 15 minút. 

 


Po dôkladnom vyčistení bicykla teda zostáva jediné – premazanie pohyblivých častí. Napokon, lepšie raz vidieť, ako dvakrát počuť: 

Čistenie e-bicykla: 

Čistenie horského bicykla: