Nové chladiace boxy

Suchý ľad je nepostrádateľnou látkou pre tých, ktorí pracujú s potravinami. Používa sa ako pre ich samotnú výrobu, tak aj skladovanie a prepravu (vrátane profesionálneho cateringu). Okrem iného je potrebný aj v ďalších súvisiacich oblastiach, ako je napríklad vinárstvo. 

Bezproblémové skladovanie zmrazených alebo chladených potravín je kľúčové nielen pre veľkosklady obchodov, hotelov a reštaurácií, ale aj pre personál zaisťujúce občerstvenia vo vlakoch a lietadlách. Použitie suchého ľadu je pre tieto účely veľmi vhodné, pretože suchý ľad sa netopí (nehrozí rozmočenie a znehodnotenie tovaru) a nemôže obsahovať žiadne choroboplodné zárodky.


Suchý ľad - dokonalé chladiace médium

Klasický ľad je pevné skupenstvo vody. Suchý ľad je pevná forma oxidu uhličítého. Kým klasický ľad sa topí a mení späť na vodu, suchý ľad sublimuje (odparuje sa), mení sa na plyn. Uvoľňovaný plyn (CO2) je približne 1,5-krát ťažší ako vzduch, vďaka čomu prostredie zostáva bez baktérií a mikróbov. Aj z tohto dôvodu je najlepším chladiacim médiom - na chladenie farmaceutických výrobkov (lekárske vybavenie, testy, súpravy, vakcíny, výskumný materiál) alebo mrazených potravín (mrazené výrobky, chladené nápoje, zmrzlina, a i). počas prepravy. Nepoškodzuje tovar, ani obal, je bez chuti, bez zápachu, nie je toxický a nie je horľavý.

Počas prepravy suchého ľadu na veľké vzdialenosti sa nedá vyhnúť stratám spôsobeným sublimáciou. Suchý ľad nestráca iba váhu, ale - vďaka kondenzácii vlhkosti prostredia aj kvalitu. V prípade niektorých aplikáciách suchého ľadu, ako napríklad pri tryskaní suchým ľadom práve kvalita suchého ľadu významne určuje výsledok aplikácie.


Nové boxy s vynikajúcou izoláciou 

Našim cieľom je bezpečná dodávka suchého ľadu. Naše prepravné boxy na suchý ľad majú vynikajúcu izoláciu. Straty na sublimácii sú nízke. Boxy na suchý ľad sú špeciálne navrhnuté a vyvinuté na skladovanie suchého ľadu. Vďaka použitému materiálu sú stabilné, ľahké a odolné voči nárazom pri častom používaní. Vďaka dômyselnému dizajnu s integrovanými základňami nie je na skladovanie boxov  potrebná žiadna paleta.


Špecifikácia boxu:  Vonkajšie rozmery:  60 cm x 40 cm x 35 cm │ Vnútorné rozmery: 50 cm x 30 cm x 23 cm │ Materiál: EPP s FDA


Koľko suchého ľadu by ste mali zahrnúť do svojej zásielky?  

Pravidlom je, že približne 100 gramov suchého ľadu sublimuje každých 30 minút. Použiť možno aj pomôcku v podobe tabuľky v našej prípadovej štúdií.


Dopytovať produkt