Podporujeme šport!

Pohyb je súčasťou zdravého životného štýlu a preto je našou ambíciou podporovať rôzne športové aktivity na Slovensku. 

Náš pozitívny vzťah k rôznym športovým aktivitám sa snažíme prezentovať aj formou sponzorovania talentovaných športovcov, keďže finančná podpora zo strany štátu je neistá. Investícia do mládeže je tá najlepšia investícia – pri nej nehrozí žiadna inflácia. Preto sa naša spoločnosť rozhodla podporovať a rozvíjať športové talenty, napr. motocrossové závodníčky Simu a Valériu Škultétyové, hádzanárov z Handball club v Považskej Bystrici, či hokejový klub HK ‘95 Považská Bystrica


Na slovíčko so Simou & Valériou Škultétyovými


"Volám sa Simona Škultétyová, mám 16 rokov a navštevujem Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici. Vo voľnom čase jazdím motocross a countrycross. Netradičné na dievča? No mňa to baví a vďaka firme ICS, s. r. o. môžem napredovať. 

Motozačiatky: V roku 2019 som prvýkrát sadla na motorku a od vtedy som na nich „závislá“. Moja prvá motorka bola YAMAHA DT 152, neskôr KTM 85 sx a teraz jazdím na KTM 125 sx.

Závody: Jazdím v kategórii Ladies (Ženy). V roku 2020 som sa zúčastnila Countrycross Domaniža, kde som vyhrala 1. miesto, v roku 2021 som sa zúčastnila Enduro Stred cup v Trenčíne, kde som skončila na 4.mieste, na Enduro Stred cup v Lehote pod Vtáčnikom som získala 4. miesto a na Countrycross Domaniža som skončila druhá.

Pády: "Môj najhorší pád bol na prvých závodoch v roku 2020 v Trenčíne, ktoré som nedojazdila. Po skočení skoku som motorku neudržala a padla som na chrbát. Skončila som v trenčianskej nemocnici.""Volám sa Valéria Škultétyová. Mám 14. rokov, navštevujem 7 ZŠ Slovanskú v Považskej Bystrici. Vo voľnom čase sa venujem motorkám a jazdeniu motocrossu a countrycrossu. 

Motozačiatky: Prvýkrát som sa skúsila odviesť na motorke, ktorú rodičia kúpili mojej sestre (KTM 85 sx) a zapáčilo sa mi to. Začala som s ňou chodiť na tréningy, striedali sme sa a ja som v tom našla veľkú záľubu. V júli 2021 sa kúpila ďalšia motorka a už sme jazdili obe spolu na tréningoch. Teraz jazdím na motorke značky KTM 85 sx. 

Závody: Jazdím v kategórii Ladies (Ženy). V roku 2020 som sa zúčastnila Enduro Stred cup (Lovčica-Trubín), kde som získala 2. miesto, na MX Slovenský pohár v Sverepci som skončila siedma, tento rok na Enduro Stred cup v Lehote pod Vtáčnikom som zvíťazila, a na Countrycross Domaniža som tiež získala prvé miesto. 

Pády: "Nemala som závažné pády, za čo som rada. Na závodoch aj na tréningoch pravdaže sú. Stane sa, že motorka ostane na mne ležať a mám sa problém dostať spod nej. Ale bez toho by sa jazdec neposúval ďalej. Motorka je výzva, buď ideš alebo nie!"
Keďže nie je jednoduché financovať dve jazdkyne, začali sme oslovovať firmy o sponzorstvo. Firma ICS nám prejavila ihneď

 podporu a týmto jej ĎAKUJEME za zakúpenie dresov a nohavíc na náš finančne náročný šport,  ktorý nás veľmi baví a napĺňa.

ĎAKUJEME © Sima & Valéria Škultétyové