Antibakteriálne čistenie

HyhienaAko čistiť a dezinfikovať rôzne povrchy od baktérií, kvasiniek, spór a plesní bez použitia chemikálií, zásad, toxických látok a kyselín? Odpoveď poznáme: jednoducho – suchým ľadom.


Čistenie bez chemikálií znie riskantne, však? Všetci sme si zvykli na silné rozpúšťadlá, zásady a kyseliny, ktoré sa používajú na priemyselné čistenie. Faktom ale je, že nesú so sebou veľké zdravotné riziká. Existuje však aj bezpečná  netoxická a nechemická metóda čistenia – tryskanie suchým ľadom.

Suchý ľad je pevná forma oxidu uhličitého. Suchý ľad sublimuje, čiže sa mení z pevného skupenstva na plynné bez prechodu na kvapalné skupenstvo. 

   

Ekologické čistenie 

Nízka teplota a priama sublimácia na plyn robí suchý ľad efektívnym ochladzovačom. Jeho teplota je nižšia ako teplota ľadu a nezanecháva vlhkosť. Jednou z metód využitia suchého ľadu je čistenie. Malé čiastočky suchého ľadu sú stlačeným vzduchom fúkané oproti čistenému povrchu. Takto sa dajú odstrániť reziduá na priemyselných zariadeniach, lepidlo, olej, farby a plesne. Táto metóda je alternatívou k pieskovaniu, čisteniu parou, tlakovou vodou a rozpúšťadlami. Je známe, že suchý ľad inhibuje rast baktérií, proces čistenia suchým ľadom zastavuje rast plesní, spór a znižuje kontamináciu alebo iné biologické látky. Suchý ľad pomáha znižovať vývoj kvasiniek a iných baktérií. Okrem toho je netoxický, bez zápachu a vhodný na všetky povrchy od kovu, dreva, betónu až po jemnú drevenú štruktúru či sklo a textil.


Výhody čistenia suchým ľadom:

→ Perfektné výsledky na všetkých povrchoch
→ Antibakteriálne čistenie bez použitia chemikálií
→ Úspora času až 70%
→ Menej odpadu pri čistení - šetrné k životnému prostrediu
→ Odstránenie zápachu

 

Zaujímavosti zariadenia IC 020:

→ Najmenšie a najvýkonnejšie zariadenie na trhu
→ Plne pneumatické zariadenie bez elektrického napájania
→ Nevyžaduje žiaden servis – bezúdržbové
→ Najnižšia spotreba stlačeného vzduchu 
→ Patentovaný dávkovací systém
→ Najnižšia cena na trhu