Odstraňovanie nálepiek

Ďalší z problémov, ktorý pozná asi každý. Nálepky na nábytku, na stenách, nádobách, či autách sa po rokoch užívania môžu stať nevzhľadným doplnkom.  Ako ich bezpečne a rýchlo odstrániť? 

Ak je nálepka stará niekoľko mesiacov, či rokov, nie je jednoduché ju odstrániť. Je treba postupovať veľmi pomaly, pretože hoci sa okraj štítku dá ľahko nadvihnúť, príliš rýchla a silná akcia vedie k jeho roztrhnutiu. Na povrchu väčšinou ostávajú zbytky lepidla, ktoré nie je jednoduché odstrániť.  Škrabať takúto nálepku či lep z auta nie je veľmi šťastné riešenie a chemické čistenie často zanecháva na karosérií fľaky. Trocha zručnosti si vyžaduje aj použite teplovzdušnej pištole. Túto variantu nemožno však použiť na plastové alebo drevené materiály. Poďme sa teraz pozrieť na výhody odstraňovania lepu, živice, farby či nálepiek šetrnou metódou tryskania suchým ľadom. 


Čistenie suchým ľadom je ekologická, neabrazívna metóda čistenia.

Proces čistenia využíva tri faktory: kinetickú energiu, termálny šok a sublimáciu. Na konci procesu zostáva len odstránená nečistota a žiadny sekundárny odpad. Tým je metóda efektívna, šetrná k čisteným materiálom a ohľaduplná k životnému prostrediu. Pomocou suchého ľadu šetrne odstránite nánosy lepidla, živice, adhezív bez nutnej demontáže zariadení.



Odstránenie nálepiek:

Tryskanie suchým ľadom odstraňuje lepidlo rýchlejšie a efektívnejšie ako alternatívne metódy čistenia. Nízka teplota suchého ľadu oslabuje väzbu medzi lepidlom a povrchom, čo umožňuje efektívnejšie odstránenie. Tryskanie suchým ľadom pri odstránení lepidla je neabrazívne a neprodukuje sekundárny odpad, čo vedie k pravidelnejšiemu čisteniu a predĺženiu životnosti zariadenia.

Bez ohľadu na typ nálepiek, ktoré odstraňujete, proces čistenia suchým ľadom ľahko odstráni vrchnú vrstvu materiálu a spodné lepidlo v priebehu niekoľkých sekúnd.