ICS OPEN DAYS 2023

Prostredníctvom našich obchodných partnerov je inovatívna technológia od ICS zastúpená na celom svete. Zástupcovia spoločnosti poskytujú okrem predaja zariadení na čistenie suchým ľadom aj odborné poradenstvo v oblasti výberu vhodného zariadenia a jeho používania. Sieť našich zastúpení a ich činnosť je neustále rozširovaná a skvalitňovaná, aby sme čo najlepšie uspokojovali potreby zákazníkov v jednotlivých oblastiach.  Plne si uvedomujeme dôležitosť práce našich obchodných zástupcov, preto sme sa po krátkej odluke a náročnom období poznamenanom pandémiou, či energetickou krízou rozhodli usporiadať priamo v priestoroch spoločnosti ICS stretnutie všetkých našich distribútorov z celého sveta. Spoločne sme tak oslávili naše tohtoročné - už 25. výročie pôsobenia ICS a predstavili horúce novinky, na ktorých náš tím intenzívne posledné roky pracoval: 


ZARIADENIE NA ČISTENIE SUCHÝM ĽADOM IC 030 │ AUTOMATIZOVANÉ ZARIADENIE NA ČISTENIE FORIEM │ AUTOMATIZOVANÉ ZARIADENIE NA BALENIE SUCHÉHO ĽADU 


Podujatie odštartoval príhovorom riaditeľ a zakladateľ firmy ICS ice cleaning systems s.r.o., Peter Gabriš. Počas svojej prezentácie zhodnotil uplynulé obdobie z hľadiska predaja, nových investícií do strojového vybavenia, vozového parku, nových zamestnancov a vývoja nových produktov. Nasledovalo predstavenie a krátke prezentácie všetkých ICS distribútorov z rôznych kútov sveta (Japonsko, Čína, región Kaukaz, UAE, Holandsko, Nemecko, Fínsko, Rakúsko, Česko, Grécko, Taliansko, Izrael, Portugalsko, Anglicko a i.).  Prezentácie popoludní vystriedala návšteva priestorov firmy ICS, predstavenie nových projektov a praktické ukážky čistenia suchým ľadom.

V mnohých kútoch sveta ešte stále technológia čistenia suchým ľadom nie je známa. Stretávame sa s tým na výstavách, sociálnych sieťach, či v osobných kontaktoch. Mnohí nepoznajú suchý ľad, rovnako ako aj výhody plynúce z jeho vlastností. Preto sme nesmierne vďačí, že našu technológiu môžeme prezentovať do celého sveta prostredníctvom našich obchodných partnerov a približovať tak svetu aj ekologickejšiu alternatívu čistenia voči tradičným metódam - chemickým čisteniam, pieskovaniu, či vysokotlakému čisteniu."Sme radi, že prišlo toľko ľudí. Aby sme všetkým dokázali kvalitne odprezentovať najnovšie technológie, skupinu sme rozdelili na dve časti.  Predstavili sme absolútnu novinku v čistení suchým ľadom - naše najnovšie zariadenie IC 030, pozreli sme si praktickú ukážku automatizovaného riešenia balenia suchého ľadu do sáčkov a automatizované čistenie foriem.  Na projekte intenzívne pracoval celý náš tím niekoľko mesiacov a výsledok stojí za to.  Nechýbali ani praktické demonštrácie čistenia s novou radou IC 430 na rôznych objektoch a materiáloch, od exteriéru a interiéru auta, cez drevo až po hliníkové pláty, na ktorých bolo najviac vidno, ako jemne, ale aj veľmi agresívne dokáže naša posledná technológia pracovať pri možnosti využitia mletia peliet suchého ľadu a rôznych intenzít tlaku.

Podujatie sa napriek nie veľmi priaznivému počasiu dobre vydarilo a som veľmi hrdý na tím, vďaka ktorému sa mohli všetky dokončené projekty úspešne odprezentovať. Rovnako som vďačný za všetkých naších partnerov, ktorí si našli čas a merali cestu k nám na Slovensko. Vážim si to a uvedomujem si, že iba spolu dokážeme i naďalej napredovať a rásť. " P. Gabriš